Δραματικό τρίποντο στην Βρέμη και τετράδα για τη Χόφενχαϊμ

Σε ένα ματς θρίλερ στη Βρέμη, η Βέρντερ “άγγιξε” την ισοπαλία με γκολ στο 90′, αλλά ο Μπέτλερ στο 90’+2′ χάρισε τεράστιο τρίποντο στη Χόφενχαϊμ (3-2), που ανέβηκε στην 4η θέση της Bundesliga.

Η Χόφενχαϊμ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο θρίλερ της Βρέμης, αφού με γκολ του Μπέτλερ στο 90’+2′ νίκησε με 3-2 τη Βέρντερ και ανέβηκε έστω και προσωρινά στην 4η θέση της Bundseliga με 15 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Μπάιερ στο 8′, προτού η Βέρντερ ισοφαρίσει με στον Σμιντ στο 17′. Δώδεκα λεπτά αργότερα (29′) η Χόφενχαϊμ πήρε εκ νέου το προβάδισμα, με το γκολ του Στάγκε στο 90+1΄ωστόσο να επαναφέρει την απόλυτη ισορροπία στο ματς. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο, ο Μπέτλερ ένα λεπτό αργότερα (90’+2′) πέτυχε το γκολ λύτρωσης για την ομάδα του Πελεγκρίνο Ματαράτσο, αφήνοντας τους γηπεδούχους στην 14η θέση με 6 βαθμούς.