Αμανατίδης: «Οι παίκτες μας διαχειρίστηκαν την κούρασή τους με έναν εκπληκτικό τρόπο» (video)

Στις λεπτομέρειες που έφεραν την ισοπαλία στάθηκε ο τεχνικός της Αναγέννησης Καρδίτσας μετά το 1:1 με τον Ηρακλή, σε δηλώσεις που παραχώρησε στην κάμερα της ΕΡΤ.

Μετά από ένα συναρπατικό ματς στο “Καυτανζόγλειο”, ο “Γηραιός” με γκολ στο 85ο λεπτό, πήρε την ισοπαλία 1:1 κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας στο ματς που άνοιξε την “αυλαία” της 24ης αγωνιστικής στη Super League 2. Μετά τη λήξη της αναμέτρησης, ο προπονητής της θεσσαλικής ομάδας, Περικλής Αμανατίδης, μιλώντας στην κάμερα της ΕΡΤ, αναφέρθηκε στην κούραση των παικτών του, που όμως την διαχειρίστηκαν σωστά κόντρα σε μια αρκετά καλή ομάδα, όπως είναι ο Ηρακλής.//Γ.