Χτίζει σερί η Παρί

Σαρωτική με 4-1 ήταν η ομάδα του Παρισιού μέσα στην έδρα της… λαβωμένης Λυών που έχει μόλις ένα βαθμό μετά από τέσσερις αγωνιστικές. Τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο πέτυχε η παρέα του Εμπαπέ!

Η Παρί Σ.Ζ. ήταν ασταμάτητη από το ξεκίνημα του αγώνα και συνέχισε εκεί όπου είχε μείνει την προηγούμενη αγωνιστική όταν είχε επικρατήσει της Λανς με 3-1. Τέσσερα γκολ με το πρώτο μόλις στο 4′ με την υπογραφή του Εμπαπέ. Η συνέχεια αποτέλεσε έναν επιθετικό μονόλογο για τους φιλοξενούμενους με γκολ στο 20′ του Χακίμι, στο 38′ του Ασένσιο και στις καθυστερήσεις πάλι του Εμπαπέ.

Η Λυών “πλήρωσε” τις σημαντικές απουσίες των Λακαζέτ και Λόβρεν, ενώ κινήθηκε πάλι σε ρηχά νερά όπως στις προηγούμενες αγωνιστικές όπου είχε δύο ήττες και μια ισοπαλία. Μείωσε στο 74′ ο Τολισό, αλλά δεν αρκούσε για να μειώσει τον εκνευρισμό της κερκίδας για την απόδοση των γηπεδούχων.

Η Παρί, δείχνει ότι βρίσκει ρυθμό μετά τις δύο πρώτες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα και συνεχίζει αήττητη.