Επιστροφή στην Εθνική Κολομβίας με γκολ για τον Χάμες Ροντρίγκες (video)

Ο νέος σταρ του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ στη χθεσινή (24/09) νίκη με 4-1 της Εθνικής του ομάδας κόντρα σε αυτή της Γουατεμάλας σε φιλική αναμέτρηση.

Η Κολομβία αντιμετώπισε την Γουατεμάλα σε φιλική αναμέτρηση και κατάφερε να επιβληθεί άνετα με 4-1, με τον νέο αστέρα του Ολυμπιακού, Χάμες Ροντρίγκες να σκοράρει στην επιστροφή του με το εθνόσημο.

Το ηχηρό μεταγραφικό απόκτημα των “ερυθρόλευκων” κατάφερε να ανοίξει το σκορ της φιλικής αυτής αναμέτρησης με κοντινό σουτ στο 40ο λεπτό του αγώνα, ύστερα από σέντρα του Χουάν Κουαρδάδο και όμορφη κίνηση μέσα στη μεγάλη περιοχή της Γουατεμάλας.

Ο Χάμες αγωνίστηκε για 61 λεπτά ως βασικός και είχε μια αρκετά καλή παρουσία. Αυτό ήταν και το 25ο του γκολ σε 87 αναμετρήσεις με την Εθνική του ομάδα.