O Zιρού πανηγύρισε με την φανέλα του Μενιάν

Ο Γάλλος επιθετικός, ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μίλαν και στην Τζένοα, αλλά όχι επειδή σκόραρ. Αντιθέτως, φόρεσε τα γάντια του Μενιάν, ο οποίος αποβλήθηκε στα τελευταία λεπτά του ματς. Μάλιστα, ο διεθνής φορ έκανε σωτήρια επέμβαση για την ομάδα του και το πανηγύρισε με μια ανάρτηση στα social media του.

Oι “ροσονέρι” πήραν τη νίκη με 1-0 μετά από τέρμα του Πούλισικ σε ένα παιχνίδι θρίλερ και σκαρφάλωσαν στην πρώτη θέση της Serie A. Ο Ολιβιέ Ζιρού εξελίχθηκε σε ήρωα της Μίλαν, αφού στα τελευταία δραματικά λεπτά, βρέθηκε στη θέση του τερματοφύλακα. Ο Μάικ Μενιάν αποβλήθηκε από τον αγώνα, με τους “ροσονέρι” να έχουν ολοκληρώσει τις αλλαγές τους. Έτσι, κάτω από τα δοκάρια κάθισε ο 37χρονος, ο οποίος μάλιστα πραγματοποίησε μια σωτήρια επέμβαση για την ομάδα του.

Ο Γάλλος διεθνής πανηγύρισε τη σπουδαία εμφάνιση που έκανε κάτω από την εστία, φορώντας στο φινάλε της αναμέτρησης τη φανέλα του Μενιάν, την οποίαδημοσίευσε με μια ανάρτηση στα social media του.//ΓΓ.