Υπόθεση δύο λεπτών!

Παρόλο που η Μαρσέιγ δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στην Οσέρ βρήκε δύο τέρματα σε δύο λεπτά και κατάφερε να επικρατήσει με 2:1, μειώνοντας την απόσταση από την Παρί Σεν Ζερμέν στους 5 βαθμούς.

Νέο ενδιαφέρον στο γαλλικό πρωτάθλημα έδωσε η Μαρσέιγ, η οποία εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Παρί από την Λοριάν, επικράτησε με ανατροπή κόντρα στην Οσέρ με 2:1 και μείωσε την απόσταση από την κορυφή στους 5 πόντους. Οι Μασσαλοί μπήκαν ορεξάτοι στον αγώνα και έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Αντίθετα, η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ έμεινε πίσω στο σκορ με τέρμα του Τουρέ στο 33′. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να απειλούν διαρκώς. Η ανατροπή για τους Μασσαλούς ήρθε μέσα σε 2 λεπτά. Στο 75′ ο Ούντερ ισοφάρισε, για να έρθει στο 77′ ο Αλέξις Σάντσεθ για να δώσει το προβάδισμα και τελικά τη νίκη στην ομάδα του, η οποία βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.