Ο Σαλάχ το γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία του Champions League

Ο Αιγύπτιος επιθετικός της Λίβερπουλ σκόραρε τρία τέρματα σε έξι λεπτά και 12 δευτερόλεπτα, επίδοση που αποτελεί την κορυφαία του θεσμού.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ συνεχίζει να γράφει ιστορία με τη φανέλα της Λίβερπουλ, αυτή τη φορά στο UEFA Champions League. Ο Αιγύπτιος επιθετικός πέτυχε το γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Ο επιθετικός των “ρεντς” σκόραρε τρία γκολ σε έξι λεπτά και 12 δευτερόλεπτα, επίδοση που αποτελεί την κορυφαία στην ιστορία του θεσμού, με την αμέσως προηγούμενη να είναι το 2011 και τα τρία γκολ του Μπαφετίμπι Γκομίς σε οκτώ λεπτά, κόντρα στην Ντινάμο Ζάγκρεμπ, σε ένα παιχνίδι που είχε λήξει επίσης με σκορ 7-1 όπως και το σημερινό, ξανά με τον φιλοξενούμενο να κερδίζει.