O Mίλικ “λύτρωσε” τη Γιουβέντους

Με γκολ του Πολωνού επιθετικού στο 57′ οι “μπιανκονέρι” επικράτησαν εντός έδρας με 1-0 της Λέτσε, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής στη Serie A, και “σκαρφάλωσαν” στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, αλλά με έναν αγώνα περισσότερο.

Η Γιουβέντους έδειξε επηρεασμένη για ένα ημίχρονο από τη “βαριά” ήττα που υπέστη το περασμένο Σάββατο (23/9) από τη Σασουόλο, όμως στο δεύτερο 45λεπτο ανέβασε “στροφές” κι επικράτησε -έστω και δύσκολα- της εξαιρετικής εφετινής Λέτσε με 1-0, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής στη Serie A.

Το γκολ που έκανε τη… διαφορά για τους “μπιανκονέρι” πέτυχε ο Αρκάντιους Μίλικ στο 57ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Ραμπιό, με τη “Γηραιά Κυρία” να σκαρφαλώνει πλέον στη 2η θέση, δύο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Ίντερ, αλλά με έναν αγώνα περισσότερο.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καμπά για τη Λέτσε.