Ζίμπαρτς: «Δείξαμε δύο διαφορετικά πρόσωπα»

Την ήττα της ομάδας του σχολίασε ο τεχνικός του Ολυμπιακού, ο οποίος τόνισε ότι δεν υπήρχε σταθερή εικόνα από τις “ερυθρόλευκες” και στα δυο ημίχρονα του ματς.

Την πέμπτη της ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές της EuroLeague Γυναικών γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού, η οποία ηττήθηκε στο ΣΕΦ από τη Βίρτους Μπολόνια με 79-63.

Μετά τη λήξη του αγώνα, ο τεχνικός των “ερυθρολεύκων”, Μάρτιν Ζίμπαρτς μίλησε για την ήττα από τη Βίρτους και δήλωσε πως η ομάδα του έδειξε δυο διαφορετικά “πρόσωπα” στη σημερινή αναμέτρηση στο ΣΕΦ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Μάρτιν Ζίμπαρτς για την ήττα του Ολυμπιακού από τη Βίρτους Μπολόνια:

«Είχαμε δύο διαφορετικά ημίχρονα. Στην άμυνα, δείξαμε άλλο πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο, δεν είχαμε την ενέργεια που χρειαζόταν. Έπρεπε να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι στο δεύτερο μέρος, είχαμε καλή διαφορά στο πρώτο, δεν μπορέσαμε να την κρατήσουμε». //