Σεγούρα: «Προσπαθήσαμε να καλύψουμε τις απουσίες μας, είχαμε καλή νοοτροπία» (video)

Στις βολές που κέρδισε ο ΠΑΟΚ και στην αντίδραση των παικτών του στάθηκε ο τεχνικός του Κολοσού Ρόδου μετά την ήττα στη Θεσσαλονίκη.

Ο ΠΑΟΚ πραγματοποιώντας εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο και ιδίαιτερα τελευταία περίοδο, επιβλήθηκε στην έδρα του με 93-81 επί του Κολοσσού Ρόδου στο ματς που έριξε την “αυλαία” της 9ης αγωνιστικής της Basket League.

Μετά το φινάλε της αναμέτρησης, ο προπονητής του Κολοσσού, Κούρο Σεγούρα, μιλώντας στην κάμερα της ΕΡΤ, σχολίασε την ήττα της ομάδας του, δίνοντας αρχικά συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ. Μεταξύ άλλων, αναφέρθηκε στις βολές που κέρδισε ο “Δικέφαλος”, ενώ τόνισε πως δεν έχει νεότερη πληροφορία για τον τραυματισμό του Περάντες.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ ο Κούρο Σεγούρα:

«Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για τη νίκη και στους παίκτες μου για τη μάχη. Είμαι περήφανος για την προσπάθεια. Τρέξαμε το παιχνίδι, προηγούμασταν για 33 περίπου λεπτά.

Προσπαθήσαμε να καλύψουμε τις απουσίες μας, είχαμε καλή νοοτροπία και ενέργεια. Στο τέλος, όταν ανέβηκε ο ΠΑΟΚ και εμείς μείναμε από ενέργεια, κάναμε κάποια χαζά λάθη και πήραν μια δίκαιη νίκη στο τέλος.

Είχαμε τις μισές βολές από τον ΠΑΟΚ (σ.σ.21/26 – 9/14). Σε ακόμα ένα παιχνίδι ο αντίπαλός μας σούταρε διπλάσιες βολές. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό»

Για τον Περάντες και τον τραυματισμό του: «Δεν έχουμε πληροφορίες ακόμα, θα δούμε αύριο την κατάστασή του. Κάθε παίκτης είναι πολύ σημαντικός, είναι δύσκολη στιγμή».//Γ.