Καστρίτης: «Θα δούμε αύριο τι θα λένε οι εξετάσεις του Μπάνκστον» (video)

Ο προπονητής του Άρη, μίλησε μετά το παιχνίδι με τον Απόλλων Πατρών, λέγοντας πως η ομάδα του άξιζε τη νίκη, ενώ περιμένει να δει τα αποτελέσματα των εξετάσεων του Αμερικανού σέντερ των “κίτρινων”.

Στα πρώτα 20 λεπτά στο “Nick Galis Hall” ο Απόλλων Πάτρας παρουσίασε ένα πολύ ανταγωνιστικό πρόσωπο και έβαλε δύσκολα στους Θεσσαλονικείς, ωστόσο στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Γιάννη Καστρίτη ανέβασαν στροφές και πήραν εύκολα τη νίκη με 76-63, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Basket League.

Ο Γιάννης Καστρίτης σε δηλώσεις του μετά τη λήξη της αναμέτρησης αναφέρθηκε στην αξία της νίκης, ενώ αναμένει να δει τα αποτελέσματα των εξετάσεων του Μπάνκστον.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της ΕΡΤ:

«Καλή Χρονιά σε όλο τον κόσμο και εύχομαι υγεία σε όλες τις ομάδες για να συνεχιστεί αυτό το όμορφο πρωτάθλημα που παρακολουθούμε.

Ξεκινήσαμε με νίκη είναι πολύ σημαντικό, στο πρώτο ημίχρονο είμασταν πολύ προβληματισμένοι από τα προβλήματα που αντιμετωπίσαμε τις τελευταίες ημέρες, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο είμασταν αυτοί που έπρεπε και θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά, ειδικά για το πως προσέγγισαν το παιχνίδι αμυντικά και νομίζω πως δίκαια κατακτήσαμε τη νίκη.

Μπορούσαμε να είμασταν και πιο έξυπνοι στο παιχνίδι μας, αλλά παρόλο αυτά όταν βλέπεις την επίθεση να μην λειτουργεί πολύ καλά, τότε πρέπει να επενδύσεις στην άμυνα κάτι που κάναμε και σήμερα και σταδιακά βρήκαμε τις φάσεις μας και την αυτοπεποίθησή μας στην επίθεση, φτάνοντας στη νίκη».