Αταμάν: «Στην πρώτη περίοδο παίξαμε εξαιρετικά, αλλά στη συνέχεια σταματήσαμε»

Σημεία που του άρεσαν και σημεία που δεν του άρεσαν είδε ο Τούρκος προπονητής στη νίκη του Παναθηναϊκού επί της Μπάγερν στο πλαίσιο του 5ου τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος.

Στην πρώτη του εμφάνιση μπροστά στους φιλάθλους του, το ανανεωμένο “τριφύλλι” επικράτησε με 80-73 της Μπάγερν Μονάχου και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του 5ου τουρνουά “Παύλος Γιαννακόπουλος”.

Ικανοποιημένος ως ένα σημείο εμφανίστηκε ο Εργκίν Αταμάν μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού κόντρα στην Μπάγερν στο πλαίσιο του 5ου τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα του Action24:

«Στην πρώτη περίοδο παίξαμε εξαιρετικά, αλλά στη συνέχεια σταματήσαμε. Πρέπει να βελτιωθούμε στην επίθεση. Παίξαμε καλά στην άμυνα με εξαίρεση τη δεύτερη περίοδο.

Βρήκαμε αρκετά ελεύθερα σουτ, αλλά τα χάσαμε, όμως στο τέλος πήραμε τη νίκη. Η Μπάγερν είναι μια πολύ καλή ομάδα, ήταν δύσκολο παιχνίδι και αύριο έχουμε ένα εξίσου δύσκολο με την Εφές”, ανέφερε ενδεικτικά ο Τούρκος τεχνικός, καταδεικνύοντας όσα του άρεσαν στην προσπάθεια των πρασίνων, αλλά και όσα θα μπορούσαν να είχαν γίνει καλύτερα».//GG