Μιλενκόσκι: «Το παιχνίδι κρίθηκε στο τρίτο σετ»

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, σε δηλώσεις του μετά τη λήξη της αναμέτρησης, στάθηκε στο γεγονός πως οι παίκτες του έκαναν πολλά λάθη στην υποδοχή και γι’ αυτό ήρθε η ήττα από τον Ολυμπιακό.

Οι “ερυθρόλευκοι” μετά την ήττα από τον Μίλωνα, έπεστρεψαν στις νίκες και επικράτησαν (3-1 σετ) του ΠΑΟΚ στο “PAOK SPORTS ARENA”. Ο Γιόσκο Μιλενκόσκι σε δηλώσεις του μετά τη λήξη της αναμέτρησης, μίλησε για το σημείο που έκρινε την υποδοχή.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της ΕΡΤ:

«Το τρίτο σετ ήταν το κλειδί και που έκρινε το ματς. Κάναμε λάθη στο σερβίς, στην υποδοχή. Είναι επαγγελματίες παίκτες και πρέπει να παίζουν καλύτερα σε αυτά τα σημεία του παιχνιδιού. Ποιος ξέρει μετά πως θα πήγαινε το παιχνίδι. Στο τέταρτο σετ είχαμε ευκαιρίες, ήμασταν μπροστά με 20-21 και είχαμε κόντρα μπάλα στο 24-23.

Αυτή την εβδομάδα γίναμε πλήρεις και ίσως θέλουμε λίγο παραπάνω χρόνο, όπως συνέβη και πέρυσι. Θα προπονηθούμε καλύτερα για να παίζουμε καλύτερα και να ετοιμαστούμε για τα πλέι οφ. Δεν έχει σημασία τι θέση θα πάρουμε, το σημαντικό είναι να είμαστε έτοιμοι όταν κρίνονται οι τίτλοι. Δεν ξέρω ακόμα αν θα πάρουμε κάποιον παίκτη, αν βρεθεί κάποια καλή ευκαιρία θα δούμε. Πρέπει πρώτα απ’ όλα να προπονηθούμε καλύτερα και να μείνουμε συγκεντρωμένοι στο στόχο μας».

Ο πασαδόρος του ΠΑΟΚ Μάρκος Γαλιώτος, είπε:
«Πιστεύω ότι μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη. Κάναμε κάποια λάθη και έπεσε ο ρυθμός μας. Χάρηκα που έπαιξα το πρώτο μου παιχνίδι. Ελπίζω στη συνέχεια να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα. Το τρίτο σετ ήταν κρίσιμο, μας βγήκε το σερβίς, αλλά κάναμε κάποια λάθη και γύρισε».//ΓΓ