Φιλική νίκη της Ατλέτικο με πολλές… δοκιμές!

Οι “ροχιμπλάνκος” επικράτησαν με 2:1 σε φιλικό στη Νότια Κορέα επί της Μάντσεστερ Σίτι σε ένα ματς που οι δυο προπονητές δοκίμασαν μαζικές αλλαγές και νέα σχήματα.

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στη Νότια Κορέα, η Ατλέτικο Μαδρίτης επιβλήθηκε της Μάντσεστερ Σίτι με 2:1, σε ένα παιχνίδι που τόσο ο Πεπ Γκουαρδιόλα, όσο και ο Ντιέγκο Σιμεόνε ξεκίνησαν τις ομάδες τους κανονικά, όμως στο δεύτερο μέρος προχώρησαν σε αρκετά νέα σχήματα και αλλαγές.

Συγκεκριμένα, στο αγωνιστικό κομμάτι, οι δυο ομάδες βρήκαν καλό ρυθμό από το δεύτερο ημίχρονο και ύστερα, καθώς το σκορ του ματς άνοιξε στο 66ο λεπτό ο Ντεπάι για τους Μαδριλένους και λίγο αργότερα ο Καράσκο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατάφεραν οι “πολίτες” ήταν να μειώσουν στο 85′ με γκολ που σημείωσε ο Ρούμπεν Ντίας.//Γ.