Κυριάρχησε και νίκησε εύκολα τον ΓΑΣ Κιλκίς

Ο Ολυμπιακός έκανε το 2/2 στο πρωτάθλημα της Handball Premier, καθώς επικράτησε με 32-14 επί του ΓΑΣ Κιλκίς και πλέον προετοιμάζεται ενόψει ΑΕΚ.

Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα στην αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής, κυριαρχώντας από το πρώτο λεπτό του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού έβρισκε πολύ εύκολα τον… δρόμο για τα δίχτυα. Tο πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 15-8 υπέρ των γηπεδούχων, ενώ στο δεύτερο μισό οι ”ερυθρόλευκοι” με πολυφωνία στην επίθεση ανέβασαν την διαφορά σε διψήφια νούμερα, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται με το ευρύ σκορ 32-14.

Για την αγωνιστική του πρωταθλήματος, ο Ολυμπιακός πάει στο ΟΑΚΑ για να αντιμετωπίσει την ΑΕΚ, με αρκετά ανεβασμένη την ψυχολογία του μετά και την κατάκτηση του Σούπερ Καπ κόντρα στην ”Ένωση”.

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 5-1, 7-2, 11-4, 12-6, 15-8 (ημίχρονο), 17-10, 19-11, 24-11, 25-12, 30-12, 32-14

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γραμματικός): Κοτανίδης, Τζηράς 3, Καραμπουρνιώτης 3, Παπαβασίλης 3, Βίντα 2, Τζίμπουλας 3, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας, Σλίσκοβιτς 3, Δομπρής 3, Τσιγαρίδας 2, Πασσιάς 3, Μοντόρο, Σλαβούλιτσα 2, Μιχαηλίδης 2, Σάββας 3

ΚΙΛΚΙΣ (Γεωργιάδης): Μποροντάι, Ραντόισιτς, Μήγγας 2, Σ. Φαχουρίδης 1, Ελευθεριάδης 1, Γιαννακίδης, Δημάκης 3, Βαφειάδης, Σιγγιρίδης 2, Καρβουνίδης, Α. Φαχουρίδης 2, Μπερεζνί 3, Γιαννακόπουλος, Γιαβασίδης, Λασκαρούδης, Ταραμονλής.