Ήττα στο γκολ για τον ΑΕΣΧ Πυλαίας από τη Ρούνταρ

Την ήττα με 29-28 γνώρισε ο ΑΕΣΧ Πυλαίας από την -τυπικά γηπεδούχο- Ρούνταρ στη Μίκρα, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον 3ο γύρο του European Cup γυναικών στο χάντμπολ.

Η ομάδα του Μαυροβουνίου έφτασε να προηγείται στο α’ ημίχρονο ακόμη και με διαφορά έξι τερμάτων (14-8), αλλά το συγκρότημα του Γιώργου Βακάλη έκλεισε το πρώτο μέρος με σερί 4-0, μείωσε σε 16-14 και κατάφερε να περάσει μπροστά 20-19 στο 41ο λεπτό. Από κει και πέρα το ματς πήγε γκολ-γκολ, με τη Ρούνταρ να παίρνει τελικά τη νίκη χάρη σε τέρμα της Ράντεβιτς, 1’18” πριν τη λήξη.

Η ρεβάνς θα γίνει στο ίδιο γήπεδο, αύριο το μεσημέρι (19/11, 14:00), με την υπόθεση πρόκριση να είναι ανοιχτή.

Ρούνταρ: Σκέροβιτς, Γκουμπέρινιτς, Κουζμάνοβιτς 5, Λέκιτς 1, Βουγιαντίνοβιτς, Μάρκοβιτς 7, Μιλόσεβιτς 7, Μάρσενιτς, Μπούριτς, Γκρούγιτς, Ράντονιτς, Μπράγιοβιτς, Ράντεβιτς 6, Κόλιτς, Ραμούσοβιτς 3, Παβίσεβιτς

ΑΕΣΧ Πυλαίας: Σούσκα, Ελευθ. Τροχίδου 7, Κουκμίση 2, Τσάρτσιου 2, Αθαν. Τσιγαρίδα, Θεοδοσοπούλου, Χρ. Τροχίδου 1, Τάκι, Κωστοπούλου 8, Βασιλειάδου, Αθηνά Τσιγαρίδα, Σελεμίδου, Αργυροπούλου 6, Γεσθ. Παπαδοπούλου, Αγνή Παπαδοπούλου 2.//Α.