Σεφτέ με… πεντάρα η Σοσιεδάδ

Τη δεύτερη πιο ευρεία νίκη στο πρωτάθλημα της La Liga μετά από 4 αγωνιστικές, πρώτη στη σεζόν και πρώτη εντός έδρας πέτυχε στο «Σαν Σεμπαστιάν» η Ρεάλ Σοσιεδάδ με το “χορταστικό” 5-3 επί της Γρανάδα.

Εντυπωσιακή η Ρεάλ Σοσιεδάδ κέρδισε 5-3 τη Γρανάδα και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Ισπανίας. Ο Κούμπο άνοιξε το σκορ στο 9’ και ήταν αυτός που στο τέλος του α’ ημιχρόνου έκανε και το 2-1, αφού λίγο νωρίτερα είχε ισοφαρίσει σε 1-1 με αυτογκόλ η Γρανάδα.

Στο δεύτερο 45λεπτο η Ρεάλ σε λιγότερο από 20 λεπτά σημείωσε τρία τέρματα και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, με τον Μπογιέ να διαμορφώνει στο 83’ το 5-2. Στο 90’+9′ η Σαραγόσα με ωραίο πλασέ έκανε το 5-3. Από ένα δοκάρι οι δυο ομάδες με Μπαρενετσέα και Μπογιέ.