Ο ιταλικός σύλλογος ανακοίνωσε με άκρως ελληνικό τρόπο τον διεθνή κεντρικό αμυντικό, ο οποίος υπόγραψε συμβόλαιο ως το 2027 με την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι.
Στην φωτογραφία της ανακοίνωσης η Κάλιαρι παρουσιάζει τον Χατζηδιάκο να φοράει μια πανοπλία και στο background να υπάρχει ο Δούρειος Ίππος. Είναι η πρώτη φορά που ο 26χρονος θα αγωνιστεί με άλλη φανέλα από αυτή της Αλκμαάρ, στην οποία αγωνίζεται από το 2011 και τις ακαδημίες της.//ΣΠ
Canta, o dea, l’ira di Pantelis 🇬🇷
Hatzidiakos is a new Cagliari Player 🔴🔵➡️ https://t.co/BMLQUW481r pic.twitter.com/I9K0eAiuaF
— Cagliari Calcio (@CagliariCalcio) September 1, 2023