Γραμματικοπούλου για… τίτλο στο Βανκούβερ

Σε τρομερή κατάσταση βρίσκεται τις τελευταίες ημέρες η Ελληνίδα τενίστρια, η οποία σημείωσε την πέμπτη συνεχόμενη νίκη της στον Καναδά, επικρατώντας της Κλόι Πακέ με 2-0 σετ (6-3, 6-3).

H Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα ημιτελικά του Όπεν του Βανκούβερ. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ήταν σαφέστατα ανώτερη από τη Γαλλίδα αντίπαλό της και τελείωσε τον αγώνα με σε 77 λεπτά. Οι αντιδράσεις της στην υποδοχή των σερβίς αλλά και η σταθερότητά της ήταν για άλλη μια φορά τα σημεία-κλειδιά. Πλέον περιμένει τον αγώνα ανάμεσα στις Μπρεγκλ και Ναβάρο για να μάθει ποια θα αντιμετωπίσει στην 4αδα. Υπενθυμίζουμε ότι το συγκεκριμένο τουρνουά είναι 150αρι της WTA και έχει για έπαθλο 115 χιλιάδες δολάρια.

Τα σετ: 6-3, 6-4.