Βόκολος: «Κρατάω την εικόνα της ομάδας στο δεύτερο μέρος»

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια του συνόλου του για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα φάνηκε ο τεχνικός της Λαμίας μετά την ήττα της στην “OPAP Arena”.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα δεν είχε τις πολλές ευκαιρίες, πέτυχε όμως δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στις καθυστερήσεις του αγώνα και χωρίς να αγχωθεί επικράτησε της Λαμίας με 3-0 στην “OPAP Arena” με σκόρερ τους Γκαρσία, Αραούχο και Μάνταλο.

Μετά το φινάλε της αναμέτρησης, ο τεχνικός της Λαμίας, Λεωνίδας Βόκολος, στις δηλώσεις που παραχώρησε, τόνισε πως η ομάδα του είχε καλή εικόνα στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.

Αναλυτικά όσα είπε ο Λεωνίδας Βόκολος στην Cosmote TV:

«Κρατάω την εικόνα της ομάδας ίσως στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αν εξαιρέσεις ένα διάστημα στην αρχή που δεχθήκαμε δύο γκολ χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος. Από εκεί και πέρα, η ομάδα ισορρόπησε το παιχνίδι, προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο, ειδικά στο β’ ημίχρονο με το ξεκίνημα και για αρκετό διάστημα νομίζω ότι ήμασταν αρκετά ανταγωνιστικοί, κρατήσαμε τη μπάλα βγάλαμε κάποιες φάσεις, και στο τέλος δεχθήκαμε ένα τέρμα στο ανοιχτό γήπεδο όπου ξέρουμε ότι η ΑΕΚ είναι πολύ δυνατή. Σίγουρα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά για την προσπάθεια που έκαναν για άλλο ένα παιχνίδι. Από εκεί και πέρα συνεχίζουμε».

Για την διακοπή του πρωταθλήματος, είπε: «Πάρα πολύ δουλειά, κάτω το κεφάλι, αυτό που λέω και στις νίκες, αυτό λέω και στις ήττες. Από αύριο είναι μια καινούργια μέρα, πρέπει να προετοιμαστούμε κατάλληλα για το επόμενο μας παιχνίδι με τον Ατρόμητο που είναι εξίσου σοβαρό».//Γ.