Τερζής: «Ανύπαρκτο το πέναλτι του ΠΑΟΚ»

Ο προπονητής του Άρη, σε δηλώσεις που παραχώρησε στη συνέντευξη Τύπου μετά το ντέρμπι με τον “δικέφαλο του βορρά”, αναφέρθηκε στο πέναλτι με το οποίο ισοφάρισαν οι “ασπρόμαυροι” και τόνισε πως η ομάδα του θα μπορούσε να προηγούταν με 3:0 στο ημίχρονο.

Αναλυτικά όσα είπε ο Απόστολος Τερζής:

«Το αποτέλεσμα και το σκορ είναι μαγική εικόνα. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί και αν είχαμε λίγη τύχη θα μπορούσε το σκορ να είναι και 3-0. Στο δεύτερο δεχθήκαμε δύο γκολ χωρίς καν να δεχτούμε φάση.

Είδα τη φάση του πέναλτι στα αποδυτήρια, δεν υπάρχει καν επαφή. Δεν υπάρχει πέναλτι. Ο Μπράμπετς δεν ακουμπάει καν τον επιθετικό του ΠΑΟΚ.Μπήκαν στο παιχνίδι με ανύπαρκτο πέναλτι. Έπρεπε να έχουμε τελειώσει το παιχνίδια από το πρώτο ημίχρονο. Μας αδικεί και το αποτέλεσμα, μας αδικεί και το σκορ».//