Σε τέσσερα λεπτά τελείωσε την δουλειά ο Άρης

Οι “κίτρινοι” ήταν καταιγιστικοί στο δεύτερο μέρος, επικρατώντας της Λαμίας με 3-1, μένοντας αήττητοι στην διαδικασία των play off της Super League και στρέφουν το βλέμμα τους στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Οι δυο ομάδες ήρθαν αντιμέτωπες στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των play off της Super League, γνωρίζοντας πως είναι στις τελευταίες θέσεις, με τα σενάρια για διάκριση να είναι ελάχιστα στη συγκεκριμένη διαδικασία. Στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης, κρατώντας την μπάλα δημιουργώντας τις κατάλληλες προϋποθέσεις για να πετύχουν γκολ. Η Λαμία έμεινε πίσω να περιμένει τις κινήσεις του Άρη με σκοπό να χτυπήσει στην αντεπίθεση, με τις στιγμές να είναι περιορισμένες. Το πρώτο μέρος έληξε με τον Άρη να μην έχει βρει το ρήγμα στην άμυνα της ομάδας του Λεωνίδα Βόκολου, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στο δεύτερο μέρος οι “κίτρινοι” έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο με την Λαμία να καταρρέει. Συγκεκριμένα από το 55ο λεπτό έως και 59ο, ο Άρης σκόραρε τρεις φορές με τον Σουλεϊμάνοφ να κάνει το 1-0 και στην συνέχεια οι Μολό και Μπράμπετς να διαμορφώνουν το 3-0 για ένα φανταστικό τετράλεπτο των γηπεδούχων, ρίχνοντας τον ρυθμό στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον 18χρονο Κοντονίκο να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ στην Super League, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

ΓΚΟΛ: 55′ Σουλεϊμάνοφ, 56′ Μολό, 59′ Μπράμπετς, 89′ Κοντονίκος
Κίτρινες: 8′ Στάνκο, 22′ Μαρτίνεζ, 32′ Ανσαριφάρντ, 38′ Ζουλ, 42′ Σιμόν,