Πήρε τη νίκη ο Ατρόμητος με… πασέρ Αγκιμπού

Η ομάδα του Περιστερίου βρέθηκε σε καλή βραδιά και επικράτησε εύκολα με 2:0 της Λαμίας σε φιλική αναμέτρηση.

Στο πλαίσιο φιλικού αγώνα, Ατρόμητος και Λαμία έδωσαν μία απολαυστική “μάχη”, με την ομάδα των δυτικών προαστίων να επικρατεί με 2:0 έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Αγκιμπού Καμαρά.

Ο Ατρόμητος μπήκε “καυτός” στην αναμέτρηση και προηγήθηκε νωρίς, μόλις στο 10ο λεπτό με γκολ του Γιουμπιτάνα μετά από ασίστ του Αγκιμπού Καμαρά. Δέκα λεπτά αργότερα, στο 20′, ο Αγκιμπού με εξαιρετική ατομική ενέργεια, βρήκε τον Αντζιέλσκι, ο οποίος ανενόχλητος έκανε το 2:0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε και για τις δυο ομάδες, ωστόσο υπήρξε ένταση μεταξύ του Αγκιμπού και του Σλίβκα της Λαμίας μετά από ένα δυνατό μαρκάρισμα, όμως δεν υπήρχε κάτι μεμπτό. Η ομάδα της Φθιώτιδας “άγγιξε” το γκολ στο 55′ με τον Ακούνια, όμως η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και έτσι η Λαμία δεν κατάφερε να μειώσει το σκορ.

ΛΑΜΙΑ: Νάγκι, Νούνιες, Κορνέζος, Μαρτίνες, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Καρλίτος, Σιμόν, Σλίβκα, Λονγκό και Ακούνια.

Έπαιξαν και οι: Μούλα, Τσούκαλος, Πάβλοβετς, Μάλτσι, Στάνκο και Τσιλούλης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Έρλινγκμαρκ, Έντερ, Αγκ. Καμαρά, Ανγκιέλσκι, Γιουπιτάνα και Ντιρκς.

Έπαιξαν και οι: Βέργος και Κοέν.//Γ.