Πήρε τη νίκη και τράβηξε τα βλέμματα ο Πανσερραϊκός

Η “νεοφώτιστη” ομάδα των Σερρών κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να επικρατήσει με 2:1 επί του Αστέρα Τρίπολης στο τουρνουά που διεξήχθη στο Βόλο, κατακτώντας και την τρίτη θέση.

Δέκα ημέρες πριν από την επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος της Super League, ο Πανσερραϊκός… άφησε υποσχέσεις, καθώς επιβλήθηκε με 2:1 μετά από ανατροπή επί του Αστέρα Τρίπολης στο Βόλο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ολοκληρώθηκε χωρίς αρκετές φάσεις εκατέρωθεν, ωστόσο το δεύτερο μέρος είχε διαφορετική εικόνα. Στο 53ο λεπτό, ο Αστέρας Τρίπολης άνοιξε το σκορ με τον Στάικο να σκοράρει έπειτα από ασίστ του Χουχούμη, όμως ο Πανσερραϊκός έβγαλε αντίδραση. Στο 67′, ο Μασκανάκης ισοφάρισε με κοντινή προβολή και ο Τόμας στις καθυστερήσεις χάρισε το γκολ της νίκης στα “λιοντάρια”, δίνοντάς τους παράλληλα την τρίτη θέση στο τουρνουά του Βόλου.//Γ.