Ο Βόλος κατέκτησε το φιλικό τουρνουά στο “σπίτι” του

Η ομάδα της Μαγνησίας επικράτησε με 2:0 του Παναιτωλικού στον τελικό του “NoviCup” και έτσι πήρε την πρωτιά στο τουρνουά φιλανθρωπικού χαρακτήρα.

Ο Βόλος είχε τις φάσεις, την υπεροχή και στο τέλος κατάφερε να επιβληθεί με 2:0 επί του Παναιτωλικού στον τελικό του φιλικού τουρνουά που πραγματοποιήθηκε για φιλανθρωπικούς σκοπούς στην έδρα του.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης από πολύ νωρίς και στο 12ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ με γκολ του Μραζ ύστερα από ένα αβίαστο λάθος του Αναστασόπουλου. Παρά τον τραυματισμό του Κρούζλιακ, το σύνολο του κόουτς Μπράτσου συνέχισε να έχει το “πάνω χέρι” στο ματς.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, ο Βόλος ουσιαστικά… κλείδωσε τη νίκη και την κατάκτηση του τουρνουά, όταν στο 54ο λεπτό, ο Γκλάβτσιτς ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι που καταλογίστηκε σε τράβηγμα του Αναστασόπουλου στον Τάχατο και έτσι ο Βόλος διπλασίασε τα τέρματά του, με τον Παναιτωλικό να μην αντιδράει στη συνέχεια.//Γ.