Νταμπράουσκας: «Περιμέναμε καιρό αυτή τη νίκη»

Ο τεχνικός του ΟΦΗ, εμφανίστηκε απόλυτα ικανοποιημένος από τη νίκη της ομάδας του επί του Αστέρα Τρίπολης με 1:0, ενώ αναφέρθηκε και στον Περέα που κατάφερε να σκοράρει.

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας μίλησε αμέσως μετά τη μεγάλη νίκη της ομάδας του κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, εμφανίστηκε απόλυτα ικανοποιημένος με την εικόνα των παικτών του, ενώ τόνισε πως ο ΟΦΗ έπαιξε σαν μεγάλη ομάδα.

«Πρώτα από όλα είμαι πολύ χαρούμενος για τους οπαδούς και τους παίκτες γιατί περιμέναμε καιρό για αυτή τη νίκη. Παίξαμε σαν μεγάλη ομάδα και είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν ξεκινήσαμε το ματς όπως θέλαμε. Αλλά, στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε υπομονή, την κατοχή και τον ρυθμό και για αυτό φτάσαμε στη νίκη.
Είμαι πολύ χαρούμενος για τον Περέα γιατί στα προηγούμενα παιχνίδια είχε επίσης ευκαιρίες αλλά σήμερα κατάφερε και σκόραρε».//