Νίκη… πεντάδας για τον Βόλο στα Γιάννινα!

Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου επικράτησε με 1:0 του ΠΑΣ στους “Ζωσιμάδες”, σε αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Super League και πλέον βρίσκεται μία θέση πάνω από τον Άρη, περιμένοντας το αποτέλεσμα του αγώνα της Λαμίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή αλλά και τις τελικές προσπάθειες στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Ωστόσο δεν κατάφεραν σε καμία περίπτωση να… αγχώσουν τον Κλέιμαν, ενώ ταυτόχρονα ούτε οι Βολιώτες απείλησαν ιδιαίτερα. Στο 55′ οι Ηπειρώτες έχασαν μία σπουδαία ευκαιρία, με τον Μπαλάν να βγαίνει τετ α τετ αλλά να αστοχεί. Ο ρυθμός σιγά σιγά ανέβαινε όσο περνούσα τα λεπτά στο δεύτερο μισό, με αμφότερες τις ομάδες να ψάχνουν τον τρόπο να πάρουν προβάδισμα. Εν τέλει αυτός που τα κατάφερε ήταν ο Βόλος στο 83′ χάρη σε εξαιρετική κεφαλιά του Τάχατου. Το συγκεκριμένο τέρμα διαμόρφωσε και το τελικό 1:0 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου έφτασε τους 39 βαθμούς και πλέον είναι στο +2 από τον Άρη στην 5η θέση, περιμένοντας το αποτέλεσμα των “κιτρινόμαυρων” κόντρα στη Λαμία (5/3, 17:30). Την ίδια στιγμή ο ΠΑΣ παρέμεινε 11ος, έχοντας 23 πόντους και βρίσκεται στο +8 από τον 13ο Ιωνικό.

ΓΚΟΛ: – 83′ Τάχατος

Κίτρινες: 23′ Γκίνο – 87′ Τσιρίνος