Ισόπαλη Κηφισιά στο τελευταίο φιλικό της στην Ολλανδία

Η ομάδα των βορείων προαστίων με δυο τέρματα του Τετέι, αναδείχθηκε ισόπαλη 2:2 με τους Γκόου Αχέντ Ιγκλς στο τελευταίο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους.

Η ολλανδική ομάδα ξεκίνησε πιο δυναμικά στο πρώτο ημίχρονο και με γκολ του Γκέριτ Νάουμπερ στο 11′ με κοντινή προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά και ακόμα ένα από τον Φίλιπ Ρόμενες στο 32′ με πέναλτι, πήγε στην ανάπαυλα σε θέση “ισχύος”.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα των βορείων προαστίων έβγαλε αντίδραση και έφτασαν στην ισοπαλία. Ο Τετέι στο 57′ με κεφαλιά μείωσε αρχικά σε 2:1 και στο 78ο λεπτό, διπλασίασε τα τέρματά του, με κοντινή προβολή μετά το σουτ του Νίνη και έτσι διαμόρφωσε το τελικό 2:2 στο τελευταίο φιλικό της Κηφισιάς επί ολλανδικού εδάφους.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Αναστασίου): Αναγνωστόπουλος (61′ Κρίστινσον), Μασούρας (72′ Παρράς), Σάκιτς (87′ Μπάκος), Βαφέας (72′ Μπαρμπόσα), Τσάπαν (61′ Σπίνος), Ιπαλίμπο (46′ Νίνης), Πέιος (72′ Κωνσταντακόπουλος), Παντελίδης (46′ Τεττέι), Αντερέγκεν (87′ Σμπώκος), Πρίτσας (14 λ.τ. Αντούνες), Οζέγκοβιτς (87′ Δημοσθενιάδης).//Γ.