Ίλιτς: «Δείξαμε ότι δεν τα παρατάμε»

Ο Σέρβος τεχνικός του Ατρομήτου σε δηλώσεις του στην κάμερα της Nova μετά την αναμέτρηση κόντρα στον ΟΦΗ τόνισε πως η ομάδα του παλεύει μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Η ομάδα από το Περιστέρι χάρις σε γκολ του Βαλένσια στις καθυστερήσεις του ματς πήρε το βαθμό κόντρα στους Κρητικούς.

Ο Σάσα ίλιτς στις καθιερωμένες του δηλώσεις μετά τη λήξη του αγώνα τόνισε μεταξύ άλλων πως η ομάδα του έδειξε και σήμερα πως δεν τα παρατάει ποτέ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Γνωρίζαμε ότι παίζαμε απέναντι σε έναν πολύ αξιόλογο αντίπαλο ο οποίος έχει εξαιρετική ποιότητα, εξαιρετική κατάρτιση με τους παίκτες, που μπορούν να μας δημιουργήσουν προβλήματα ανά πάσα στιγμή αν τους αφήσεις το περιθώριο και ελεύθερους.

Παρόλα αυτά οι παίκτες μου σήμερα, δείξανε χαρακτήρα, παλέψανε μέχρι το τέλος, δείξαμε ότι δεν τα παρατάμε ένα εξαιρετικά μαχητικό πνεύμα και στο τέλος αξίζαμε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Είχαμε πολλά προβλήματα απουσιών, παίκτες άρρωστους, τραυματίες, παίκτες στο Copa Africa, αυτά έχει η ζωή, αυτό είναι το ποδόσφαιρο, προχωράμε και σε τρεις ημέρες έχουμε αγώνα στο Κύπελλο Ελλάδας απέναντι στη Λάρισα.

Είναι σπουδαίο να σκοράρεις στο τέλος αλλά οι παίκτες μου το άξιζαν, έδωσαν τα πάντα, το πάλεψαν μέχρι το τέλος. Πρέπει να συγχαρώ τον Καραμάνη, είναι νεαρός, έπαιξε τα τελευταία 10 λεπτά, ήταν καλός με χαρακτήρα. Οι νεαροί δουλεύουν πολύ και στο επόμενο διάστημα θα πάρουν τις ευκαιρίες του».

Για τον αγώνα Κυπέλλου με την Λάρισα είπε: «Παίξαμε με τη Λάρισα, ήταν δύσκολο παιχνίδι, σκόραραν στο τελευταίο λεπτό στο πρώτο παιχνίδι. Αν θέλουμε να προκριθούμε πρέπει να δώσουμε το 100%. Ξέρω ότι οι παίκτες μου είναι κουρασμένοι αλλά έχουμε 2-3 μέρες να προετοιμαστούμε και νομίζω ότι θα είμαστε έτοιμοι». //ΝΚ