Γιοβάνοβιτς: «Είναι μία ικανοποίηση πως δε χάσαμε»

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού μετά το 2-2 κόντρα στον ΠΑΟΚ, στις δηλώσεις του, τόνισε πως η ομάδα του άξιζει τη νίκη, όμως η εξέλιξη του αγώνα δεν ήταν η ιδανική.

Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της άμυνας του Παναθηναϊκού, προηγήθηκε με 2-1 στο “Απόστολος Νικολαΐδης”, όμως ο Σουηδός επιθετικός που πέρασε ως αλλαγή, έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας, σκοράροντας στις καθυστερήσεις για το 2-2.

Μετά την ολοκλήρωση του παιχνιδιού, ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Ιβάν Γιοβάνοβιτς, στάθηκε στις δηλώσεις του στο γεγονός πως η ομάδα του δεν είχε σωστές επιλογές στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου και τόνισε πως υπάρχει ικανοποίηση για το βαθμό που ήρθε στο τέλος.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, στην κάμερα της Cosmote TV:

«Όταν ισοφαρίζεις στο τελευταίο λεπτό και δε χάνεις έχεις μία μικρή ικανοποιήση. Αν δούμε την μεγάλη εικόνα του παιχνιδιού μας αδίκησε το σκορ παίξαμε πολύ καλύτερα, είχαμε ευκαιρίες, αλλά δεν εξελίχθηκε όπως έπρεπε.

Οι σωστές αποφάσεις στο τελευταίο τρίτο μας έλειψαν. Δεν κάναμε πολλά λάθη αλλά τα εκμετάλλευτηκε ο ΠΑΟΚ. Αν αναλογιστούμε πως χάσαμε το τελευταίο ματς, παίξαμε καλά. Θα μπορούσαμε να πάρουμε κάτι καλύτερο, αλλά είναι μία ικανοποίηση πως δε χάσαμε».//Γ.