Φιλική νίκη του Αστέρα κόντρα στην Κηφισιά

Η ομάδα της Αρκαδίας επικράτησε με 1-0 επί της “σταχτοπούτας” της Super League στο πλαίσιο της φιλικής αναμέτρησης λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος για τις εθνικές ομάδες. Το μοναδικό γκολ του αγώνα το πέτυχε ο Μπαρτόλο.

Αστέρας Τρίπολης και Κηφισιά αναμετρήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” με τους Αρκάδες να επικρατούν με 1-0. Σκόρερ του αγώνα Χουλιάν Μπαρτόλο, ο οποίος βρήκε δίχτυα για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι. Για τους Αρκαδες έκαναν ανεπίσημο ντεμπούτο οι νεοαποκτηθέντες Γιουμπά Ντιαρά και Φέντε Βίκο, οι οποίοι έπαιξαν στο πρώτο ημίχρονο.

Η Κηφισιά πατούσε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και είχε δυο καλές στιγμές με τον Κρισιούμα. Στο 3′ ο Βραζιλιάνος αστόχησε με διαγώνιο σουτ και στο 29′ με κατάφερε να βρει εστία μετά από ατομική ενέργεια.

Ο Χουάν Μπαρτόλο μπήκε με την έναρξη του δεύτερου μέρους και στο 48′ πέτυχε το γκολ που έκρινε το ματς. Ο Αργεντινός έκλεψε την μπάλα στο χώρο του κέντρου, μπήκε στην μεγάλη περιοχή και νίκησε τον Αναγνωστόπουλο για το 1-0.

Στην τελευταία φάση του ματς ο Τεττέι βγήκε απέναντι στον Παπαδόπουλο, όμως ο εκ των αρχηγών του Αστέρα τον νίκησε και κράτησε το 1-0.//ΓΓ