Φιλική επικράτηση επί του Παναιτωλικού για τον Αστέρα

Οι Αρκάδες πήραν τη νίκη με 2:1 επί της ομάδας του Αγρινίου με τον νεοαποκτηθέντα Μάντζη να σκοράρει στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός, διασταύρωσαν τα ξίφη τους σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο Αγρίνιο. Η ομάδα του Σούρερ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, με τους Χουάνπι και Ντουάρτε να χάνουν μεγάλες ευκαιρίες για γκολ.

Όμως οι Αρκάδες στη συνέχεια κατάφεραν να ανεβάσουν ρυθμό. Η πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα ήρθε στο 13ο λεπτό με τον Αλάγμπε όμως ο Καπίνο κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες βρήκαν άμεσα τέρμα με τον Μπαρτόλο στο 55ο λεπτό, όμως ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με τον Μπελεβώνη στο 65ο. Ο Μάντζης στο 75ο λεπτό έκανε το 2:1 και έδωσε τη φιλική νίκη στην ομάδα του.//Μ