Φιλική απόδραση από τους Ζωσιμάδες για τον Παναιτωλικό

Η ομάδα από το Αγρίνιο επικράτησε 2:1 του ΠΑΣ Γιάννινα με ανατροπή, στην πρόβα τζενεράλε των δύο ομάδων ενόψει της Super League.

O Παναιτωλικός, παρόλο που βρισκόταν πίσω στο σκορ, χρειάστηκε τα γκολ των Μπαλντασάρα στο 44′ και Καρέλη στο 76′ για να κάνει την ανατροπή και να φύγει με το… διπλό από τους “Ζωσιμάδες”.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ, σε ένα παιχνίδι με πολύ δυνατό ρυθμό και αρκετές φάσεις. Στο 35ο λεπτό ο Κόντε με το κεφάλι έκανε το 1:0. Τα “καναρίνια” απάντησαν άμεσα, με τον Μπαλντασάρα να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν και πάλι δυνατά, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν φάσεις και να ψάχνουν το γκολ. Στο 76ο λεπτό όμως, ο Νίκος Καρέλης ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα και… γύρισε τούμπα το ματς, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του, στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της έναρξης της Super League.//M