Ευχαριστημένος με την επίδοση των παικτών του ο Λόπες

Ο τεχνικός του Βόλου παραχώρησε δηλώσεις σε συνδρομητικό κανάλι λίγο μετά το τέλος της εντός έδρας νίκης με 1-0 επί του Πανσερραϊκού για τον εξ αναβολή αγώνα της 7ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Άνχελ Λόπες σημείωσε την πρώτη νίκη στην δεύτερη θητεία του στην τεχνική ηγεσία του Βόλου και αυτή ήρθε έπειτα από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μωραΐτη στο 53′.

Στις δηλώσεις του, ο Ισπανός προπονητής τόνισε μεταξύ άλλων, πως υπάρχει ακόμα πολύ δουλεία που πρέπει να κάνει η ομάδα του για να ανέβει βαθμολογικά, ενώ, παράλληλα εξέφρασε την χαρά του που επέστρεψε στον Βόλο.

«Είμαι ευχαριστημένος που γύρισα στον Βόλο. Έχουμε πολύ δουλειά μπροστά μας. Στο α’ μέρος προσπαθήσαμε αλλά  δεν είχαμε καλά τελειώματα. Στο ημίχρονο το συζητήσαμε, στο ξεκίνημα του  β’ ημιχρόνου δείξαμε πάθος, ενέργεια, βρήκαμε τις ευκαιρίες, το γκολ. Ήμασταν καλύτεροι, κερδίσαμε το πέναλτι και μετά είχαμε τον έλεγχο του αγώνα.

Με τον ΟΦΗ κάναμε καλή προσπάθεια, σήμερα αξίζαμε τη νίκη. Όταν είσαι στο τέλος της βαθμολογίας δεν είναι εύκολο να παίξεις. Τώρα θα είναι πιο εύκολο να παίξουμε γιατί δεν είμαστε στην τελευταία θέση αλλά έχουμε μακρύ δρόμο ακόμη μπροστά μας». //ΜΛ.