Ανησυχία στον ΟΦΗ για Μπάκιτς και Καρώ

Η χθεσινοβραδινή (30/10) αναμέτρηση των Κρητικών με τον Ολυμπιακό δεν εξελίχθηκε ιδανικά για τους γηπεδούχους, καθώς έχασαν με 2-0 στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, ενώ , δύο παίκτες του Νταμπράουσκας αποκόμισαν πρόβλημα τραυματισμού.

Ο ΟΦΗ δεν παρουσιάστηκε αντάξιος των προσδοκιών και γνώρισε την ήττα με 2-0 από τους ”ερυθρόλευκους”, το γρήγορο γκολ του Ολυμπιακού δημιούργησε παραπάνω πίεση στους Κρητικούς, οι οποίοι δεν κατάφεραν να βρουν απαντήσεις.

Ο Μάρκο Μπάκιτς, ο οποίος ήταν αμφίβολος μέχρι και την τελευταία στιγμή, δυστυχώς δεν μπόρεσε να αγωνιστεί παραπάνω από 26 λεπτά, καθώς ταλαιπωρείται από κάκωση στο γαστροκνήμιο του αριστερού του ποδιού.

Ο ΟΦΗ είδε και δεύτερο ποδοσφαιριστή του να τραυματίζεται, ο Ανδρέας Καρώ ένιωσε ενοχλήσεις στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και δεν μπόρεσε να επιστρέψει στο δεύτερο μέρος.

Οι δύο παίκτες θα υποβληθούν σε περαιτέρω ιατρικές εξετάσεις ώστε να υπολογισθεί το χρονικό διάστημα απουσίας δύο πολλοί σημαντικών ”γραναζιών” του ΟΦΗ. //ΜΛ.