Αναστασίου: «Έχω μια πίκρα για τον τρόπο που δεχθήκαμε το γκολ»

Στην ποιότητα του Παναθηναϊκού στάθηκε στις δηλώσεις του ο προπονητής της Κηφισιάς μετά την ήττα της ομάδας του στην Καισαριανή.

Ο Παναθηναϊκός πέρασε από το “Μιχάλης Κρητικόπουλος” επικρατώντας της Κηφισιάς με 1-0, παραμένοντας στην κορυφή με τέσσερις βαθμούς διαφορά από ΑΕΚ και Ολυμπιακό.

Μετά το φινάλε του αγώνα, ο προπονητής της Κηφισιάς, Γιάννης Αναστασίου, στις δηλώσεις που παραχώρησε, στάθηκε στην ποιότητα που έχει ως σύνολο το “τριφύλλι”, ενώ τόνισε πως οι λεπτομέρειες έπαιξαν μεγάλο ρόλο σήμερα.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV ο Γιάννης Αναστασίου:

«Η αποστολή μας ήταν δύσκολη, η αλλαγή του Σνάιντερλιν μας έβγαλε από το πλάνο. Ο Παναθηναϊκός σκοράρει ανελλιπώς σε κάθε παιχνίδι. Ήμασταν πιεστικοί.

Έχω μια πίκρα για τον τρόπο που δεχθήκαμε το γκολ. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Η ποιότητα σε τιμωρεί. Η έλλειψη εμπειρίας και καθαρών αποφάσεων ήταν καθοριστικές. Θα δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά. Οι λεπτομέρειες παίζουν ρόλο.

Γι΄αυτό είναι εκεί που είναι ο Παναθηναϊκός. Εμείς πρέπει να φτάσουμε σε ένα επίπεδο. Τακτικά ήμασταν καλοί. Θα ξεκουραστούμε και θα δούμε τους τραυματίες. Μετά την διακοπή θα πω αν θα μας κάνει καλό».//Γ.