Σωσίβιο τα γκολ στις πρώτες αγωνιστικές (Ταμείο)

Δεύτερη αγωνιστική στη Β’ Γερμανίας και από νωρίς φαίνεται η διάθεση των ομάδων για γκολ. Αμυντικά, απουσιάζει η σταθερότητα, ενώ οι επιθέσεις βρίσκουν εύκολα δίχτυα.

Η Φορτούνα Ντίσελντορφ έφυγε από το Μαγδεμβούργο με τρεις βαθμούς στην πρεμιέρα. Η αλήθεια είναι ότι η νίκη με 2:1 δεν ήρθε εύκολα κόντρα στους νεοφώτιστους, που ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικοί στο 1ο ημίχρονο. Διατηρούν τους καλύτερους παίκτες και μόνο ο Χάλεντ Ναρέι (31/8) πήρε μεταγραφή στον ΠΑΟΚ. Στην περίοδο της προετοιμασίας κέρδισε 3 ματς και είχε 2 ήττες από Ολυμπιακό και Τβέντε.

Από την άλλη πλευρά, η Πάντερμπορν ήταν αρκετά καλή σχεδόν σε όλο τον πρώτο γύρο, ενώ έπεσε αγωνιστικά στον δεύτερο γύρο. Αποτέλεσμα, αυτού, ήταν να τερματίσει στη μέση της βαθμολογίας. Μέρος της προετοιμασίας έγινε στις ΗΠΑ, με δύο φιλικά (ήττα 4:3 από τη Μινεσότα Γιουνάιτεντ, και 2:1 νίκη επί της Μάντισον). Επίσης, έπαιξε με τον Άγιαξ (5:2 νίκη), και την Μπόχουμ (2:0 νίκη). Τουλάχιστον 10 νέοι παίκτες έχουν ενταχθεί στο ρόστερ τους.

Γενικότερα, περιμένω ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες, που όσο ικανές δείχνουν να σκοράρουν, τόσο ικανές δείχνουν να δεχτούν και γκολ.

B’ Γερμανίας | 21:30
Φορτoύνα Ντίσελντορφ – Πάντερμπορν @ g/g & over (μ.ο. 1,80)