Οι σημαντικότερες στιγμές του Ημιμαραθωνίου της Αθήνας (video)

Με μια νέα διαδρομή υποδέχθηκε ο Ημιμαραθώνιος τους δρομείς που δοκίμασαν τις δυνάμεις τους στον αγώνα, με αρκετούς από αυτούς να ξεχωρίζουν με τις επιδόσεις τους κι όχι μόνο.

Νικητής του Ημιμαραθωνίου της Αθήνας αναδείχθηκε ο Νίκος Σταμούλης, ο οποίος τερμάτισε πρώτος στην διαδρομή με 1:05:50. Ο αθλητής από το Αγρίνιο ολοκλήρωσε πρώτος την διαδρομή, ενώ ο Παναγιώτης Καραΐσκος τερμάτισε δεύτερος με ρεκόρ 1:06:38. Στην τρίτη θέση τερμάτισε ο αδερφός του Νίκου Σταμούλη, Κωνσταντίνος, με χρόνο 1:06:50.

Η Αναστασία Μαρινάκου είναι η νικήτρια του Ημιμαραθωνίου της Αθήνας, καθώς τερμάτισε πρώτη στην διαδρομή με χρόνο 1:16:52. Ακολούθησε η Γκλόρια Πριβελέτζιο με 1:17:37, ενώ την τριάδα συμπλήρωσε η Παναγιώτα Βλαχάκη με 1:17:45.