Όλο το πρόγραμμα της Ελληνικής αποστολής εν όψει του Βαλκανικού Κ18

Στην Σλοβενία η Εθνική ομάδα θα κάνει «ζέσταμα» για το επερχόμενο Ευρωπαϊκό Κ18, καθώς θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει αρκετά μετάλλια.

Με μία πολυπληθείς αποστολή των 42 αθλητών θα κάνει την εμφάνιση της το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στους σημερινούς (6/7) Βαλκανικούς αγώνες Κ18, κυριαρχώντας στο πρόγραμμα των αγώνων.

Το πρόγραμμα και οι ελληνικές συμμετοχές:
11:00 – σφυροβολία κορασίδων – Ιωάννα Πετεινάρη, Μαρκέλλα Τσιλιμιγκάκη
12:35 – σφυροβολία παίδων – Σωτήρης Γεντέκος
12:45 – 3.000μ κορασίδων – Μυρτώ Βαλαχά 
13:05 – 3.000μ παίδων
13:25 – μήκος κορασίδων – Μαριάννα Ζαφειρίδου, Έβελυν Μητροπούλου
13:35 – 400μ εμπόδια κορασίδων – Ραφαηλία Γιαννουλίδου
13:45 – σφαιροβολία κορασίδων – Μαρία Ραφαηλίδου
13:50 – 400μ εμπόδια παίδων
14:05 – δισκοβολία παίδων – Αθανάσιος Παπουλίδης, Δημήτρης Γεωργούσης
14:15 – 100μ εμπόδια κορασίδων – Σοφία Συμεωνίδου, Ελένη Παπαλαζάρου
14:30 – 110μ εμπόδια παίδων – Γιάννης Τασκούδης
14:55 – 100μ κορασίδων – προκριματικά – Κασσάνδρα Γρηγοριάδη
15:05 – 100μ παίδων – προκριματικά – Φίλιππος Γεωργαντάς, Κώστας Σταματάκος
15:15 – μήκος παίδων – Σαράντης Τζελέπης, Γιάννης Μητρόπουλος
15:20 – ύψος κορασίδων – Αθανασία Ζαφείρη
15:30 – δισκοβολία κορασίδων – Μαρία Ραφαηλίδου, Αναστασία Ανδρεάδη, Βασιλική Σαμολαδά
15:30 – 800μ κορασίδων
15:35 – 800μ παίδων
15:45 – σφαιροβολία παίδων – Γιώργος Στεργιόπουλος, Χρυσοβαλάντης Κανοτζιάν
15:50 – 400μ κορασίδων – Χρυσή Φουντουλάκη, Καλλιόπη Ρέμπελου
16:05 – 400μ παίδων – Παναγιώτης Μπερτόλης
16:30 – 100μ κορασίδων – τελικός
16:40 – τριπλούν κορασίδων – Μελίνα Ζάραγκα, Ελένη Νεκταρία Μαμά
16:40 – 100μ παίδων – τελικός
17:00 – 1.500μ κορασίδων – Ελισάβετ Ψωμά
17:10 – ακοντισμός παίδων – Γρηγόρης Γκατσιούδης, Παναγιώτης Ασλαματζίδης
17:10 – 1.500μ παίδων – Νίκος Μπιλιανός,
17:25 – ύψος παίδων – Βασίλης Παπαοικονόμου, Κώστας Μουρατίδης
17:35 – 200μ κορασίδων – Στυλιανή Ορφανίδη
17:50 – 200μ παίδων – Αποστόλης Ιωαννίδης
18:00 – τριπλούν παίδων – Αρσένιος Κουλούρης, Σταύρος Παπαδημητρίου
18:05 – 2.000μ στιπλ κορασίδων – Ιωάννα Σταματοπούλου, Σοφία Σαμαρά
18:25 – ακοντισμός κορασίδων – Ειρήνη Μαρίνου
18:25 – 2.000μ στιπλ παίδων – Εμμανουήλ Βάρδας
18:50 – 4Χ100μ κορασίδων – Κασσάνδρα Γρηγοριάδη, Στυλιανή Ορφανίδη, Καλλιόπη Ρέμπελου, Σοφία Συμεωνίδου, Ελένη Παπαλαζάρου
19:00 – 4Χ100μ παίδων – Φίλιππος Γεωργαντάς, Κώστας Σταματάκος, Αποστόλης Ιωαννίδης, Παναγιώτης Μπερτόλη, Γιάννης Τασκούδης. //ΑΒ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ