Βύθισε τον Ηρακλή Λάρισας ο Παναθηναϊκός Β’ | Ισοπαλία για Ηρακλή και Νίκη Βόλου

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις ξεκίνησε η 28η αγωνιστική το απόγευμα του Σαββάτου για τον Βόρειο όμιλο, με τη δεύτερη ομάδα των “πρασίνων” να παίρνει τη νίκη με 3:1 κόντρα στον Ηρακλή Λάρισας, ενώ η αναμέτρηση του “Γηραιού” κόντρα στην ομάδα του Βόλου έληξε ισόπαλη 1:1.

Παναθηναϊκός Β – Ηρακλής Λάρισας 3:1

Τι κι αν ο Ηρακλής Λάρισας άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Τασιούλη; Ο Παναθηναϊκός Β’ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με το πέναλτι του Αθανασακόπουλου στο 36ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο μέρος, τα τέρματα των Μαρτίνη στο 66ο λεπτό και Σαρδέλη στο 73ο έδωσαν τη νίκη με 3:1 στο “τριφύλλι”, που παραμένει στην έβδομη θέση. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι, βρίσκονται στη 12η θέση με 25 βαθμούς, εντός της ζώνης του υποβιβασμού και παλεύουν θα τη σωτηρία τους.

Γκολ: 36′ πεν. Αθανασακόπουλος, 66′ Μαρτίνης, 73′ πεν. Σαρδέλης / 29′ Τασιούλης

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Λίλο, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Μαντσίνι, Κυριόπουλος, Προδρομίτης, Σαρδέλης, Καρβούνης, Λαμψίας, Καραμπάς.

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γκαλίτσιος, Λαγωνίδης, Καμπέρης, Γκουγκούδης, Μπαλαμώτης, Χατζής, Μπόσιο, Κέρι, Τασιούλης, Κάσας.

Κίτρινες: Μαρτίνης, Μαντσίνι / Χατζής

Ηρακλής – Νίκη Βόλου 1:1

Ισόπαλες 1:1 αναδείχθηκαν Ηρακλής και Νίκη Βόλου στην αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Super League 2. Ο Τζιώρας έκανε το 1:0 για του φιλοξενούμενους, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα, στο 73ο λεπτό, με τον Σίλβα να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Το σκορ παρέμεινε έτσι έως το τέλος της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Γκολ: 73′ Σίλβα / 66′ Τζιώρας

Ηρακλής (Τσιώλης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σιούτας, Χρουσιέλ, Δοϊράνλης, Βιτλής, Σίλβα, Πατράλης, Τομάς, Κουντουριώτης, Άλεξιτς.

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Αναστασίου, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης, Κυριακίδης, Κρητικός, Μιράντα, Τζιώρας.