Τούχελ: «Χάνουμε την συγκέντρωση και το πλάνο μας»

Ο Γερμανός τεχνικός μίλησε μετά την ήττα της Τσέλσι από την Σάουθαμπτον, αναφέροντας μεταξύ άλλων τους λόγους που η ομάδα του δεν κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς από το “Σεντ Μέρις”.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Δεν αρκεί να παίξουμε 20-25 λεπτά στο επίπεδο που θέλουμε. Είναι πολύ εύκολο να μας βγάλεις εκτός ισορροπίας, να μας νικήσεις, να μας μπερδέψεις. Είναι πολύ εύκολο. Συνέβη κόντρα στη Λιντς. Πρέπει να καταλάβουμε γιατί και να βρούμε λύσεις.

Χάνουμε τη συγκέντρωση, χάνουμε το πλάνο μας και χάνουμε τη συνέπεια, είναι πολύ εύκολο να μας κερδίσεις. Μπορείς πάντα να χάνεις αγώνες και είμαι αρκετά ταπεινός για να το παραδεχτώ, αλλά σε έναν αγώνα όπου είσαι πρώτος δεν χρειάζεται να δίνεις ούτε μισές ευκαιρίες. Το να μην έχεις απαντήσεις στο δεύτερο ημίχρονο ήταν απογοητευτικό.

Πρέπει να έχουμε απαντήσεις, πρέπει να ανεβάσουμε και να παίξουμε ένα επίπεδο υψηλότερο αν χρειαστεί. Παλέψαμε για να το κάνουμε αυτό».