Το απίθανο γκολ από τον Αντβίνκουλα (video)

Ο 33χρονος Περουβιανός πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ στη νίκη της Μπόκα Τζούνιορς με 2:1 επί της Περέιρα και ουσιαστικά αποτέλεσε έναν από τους ήρωες του παιχνιδιού για το θετικό αποτέλεσμα.

Ο Λουίς Αντβίνκουλα ήταν καθοριστικός στη νίκη της Μπόκα Τζούνιορς με 2:1 επί της Περέιρα. Ο 33χρονος Περουβιανός, τη στιγμή που η ομάδα του βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1:0, έπιασε ένα εκπληκτικό σουτ από μακριά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας, σηματοδοτώντας τον… σφυγμό της ομάδας του για την ανατροπή. Ο Αντβίνκουλα, λοιπόν, σκόραρε στο 89′ με ένα ψηλοκρεμαστό βολέ και ο Βαρέλα ήταν αυτός που χάρισε τη νίκη στην Μπόκα, στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έτσι, η Μπόκα πήρε το τρίποντο και σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση του 6ου ομίλου στο Copa Libertadores.//