Τέσσερα λεπτά ήταν αρκετά για τον Πανσερραϊκό (video)

Την διαφορά της στους 9 βαθμούς από τον δεύτερο ΠΑΟΚ Β’ ανέβασε η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη, η οποία επικράτησε της Νίκης Βόλου με 2:0 “καθαρίζοντας” το ματς στα πρώτα 11 λεπτά!

O Πανσερραϊκός επικράτησε εύκολα της Νίκης Βόλου με 2:0 στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής στην Super League 2. Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη, σημείωσε δύο τέρματα σε 11 λεπτά με τους Στίνα και Καρασαλίδη.

Με μεγαλύτερη ενέργεια μπήκε στο παιχνίδι ο Πανσερραϊκός, ο οποίος βρήκε νωρίς δίχτυα. Ο Ζέρης από τα δεξιά έκανε εξαιρετική ενέργεια, έβγαλε υποδειγματική σέντρα και ο Στίνα με δυνατή κεφαλιά κέρδισε τον Μπάγιτς για το 1:0. Τέσσερα λεπτά αργότερα, η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη διπλασίασε τα τέρματά της. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Καρασαλίδης βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά έκανε το 2:0. Στο 23′ απείλησαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γαβριηλίδη, αλλά το σουτ του πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κατσίκα. Δύο λεπτά αργότερα, η ομάδα του Δερμιτζάκη άγγιξε το 3:0 με τον Πεταυράκη, ο οποίος με ένα εντυπωσιακό σουτ, δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Μπάγιτς που έδιωξε σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους Σερραίους να θέλουν να ρίξουν το τέμπο. Ο Πανσερραϊκός με τον Στάικο έγινε για πρώτη φορά απειλητικός στο β’ μέρος, με το πλασέ του να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κατσίκα. Ένα λεπτό αργότερα, ο Στίνα έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα, αφού ο Μολδαβός βρέθηκε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή, με το σουτ του να περνάει κόρνερ. Στο 80′ ο Ροχάνο βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κατσίκα, αλλά ο επιθετικός της Νίκης Βόλου δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Έλληνα τερματοφύλακα.

ΓΚΟΛ: 7′ Στίνα, 11′ Καρασαλίδης,
Κίτρινες:  62′ Μπαΐροβιτς, 67′ Παντεκίδης, 70′ Θυμιάνης, 90’+3′ Πεταυράκης/ 44′, 52′ Παναγιωτίδης
Κόκκινη: 52′ Παναγιωτίδης
Δοκάρι:

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Ζέρης (58′ Δεληγιαννίδης), Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Θυμιάνης, Στάικος, Στίνα (90′ Σοφιανός), Κατσαντώνης (74′ Παπάζογλου), Μούργος (58′ Κανίς), Μπαΐροβιτς (74′ Σαΐντ).

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Αναστασίου, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης (77′ Κριμιτζάς), Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης, Κυριακίδης (46′ Τσουκαλάς), Κρητικός (63′ Δημητρίου), Ολαϊθόλα (55′ Ροχάνο), Σιαφά (63΄Τζιώρας)