Τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική

Με νίκη συνέχισε ο ΦΣ Κοζάνης, που επικράτησε 2:0 του Αιολικού, ενώ με το ισόπαλο 1:1 ανάμεσα στον Γιούχτα και τον Τηλυκράτη Λευκάδας, ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Γ’ Εθνικής.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Γιούχτα και Τηλυκράτη Λευκάδας. Πρώτοι άνοιξαν το σκορ οι φιλοξενούμενοι στο 61ο λεπτό με τον Ζδράβο, ενώ έξι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γκίνη. Έτσι, ο Γιούχτας παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 4 βαθμούς σε ισοβαθμία με τον Τηλυκράτη.

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, η Κοζάνη είχε εύκολο έργο κόντρα στον Αιολικό, καθώς βρήκε δίχτυα στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της στο 74ο λεπτό με τον Αποστολίδη. Έτσι συνεχίζει την πρώτη θέση με 6 βαθμούς, σε ισοβαθμία με τον Τηλυκράτη, ενώ ο Αιολικός παραμένει στην τελευταία με 3.//