Τα αποτελέσματα της Γ Εθνικής

Η δράση για την τρίτη εθνική κατηγορία, ολοκληρώθηκε την Κυριακή (18/12), με δύο αναμετρήσεις να βρίσκονται στο προσκήνιο, για την 7η αγωνιστική. Ο Βύρων Καβάλας, επικράτησε με 2:1 εκτός έδρας, κόντρα στον Απόλλωνα Παραλιμνίου, ενώ οι ομάδες του Άγιου Νικόλαου και της Αγίας Παρασκευής αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1:1.

Τον πρώτο όμιλο της Γ Εθνικής, “έκλεισε” η επικράτηση του Βύρων Καβάλας, απέναντι στον Απόλλωνα Παραλιμνίου με 2:1. Το σκορ άνοιξε ο Ιβανίδης στο 57ο λεπτό, ενώ τα τέρματα των φιλοξενούμενων διπλασίασε ο Δερμιτζάκης στο 70′. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, ήταν να μειώσουν με τον Τζαμπέγια σε 2:1 στο 75′, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για τον πέμπτο όμιλο, το παιχνίδι που έκλεισε την “αυλαία” ήταν αυτό μεταξύ του Άγιου Νικόλαου και της Αγίας Παρασκευής. Το σκορ για τους γηπεδούχους, άνοιξε ο Φουκαράκης στο 17′, ενώ το τελικό 1:1, διαμόρφωσε ο Κατσέρης για τους φιλοξενούμενους στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης.