Τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής

Η αγωνιστική δράση συνεχίστηκε σήμερα (8/3) στην τρίτη τη τάξει εθνική κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου, με τέσσερις αναμετρήσεις και… μπόλικα γκολ σε ισάριθμους ξεχωριστούς ομίλους.

Η δράση της Γ’ Εθνικής δεν σταματά ούτε σε καθημερινή βάση, καθώς την Τετάρτη (8/3) διεξήχθησαν τέσσερις αναμετρήσεις σε ισάριθμους ομίλους της κατηγορίας. Στον 2ο όμιλο, ο Πιερικός έσωσε στα τελευταία λεπτά τον βαθμό της ισοπαλίας (2:2) κόντρα στον ΑΟ Χανιώτη, για την 17η αγωνιστική. Στον 3ο, ο ΑΟ Υπάτου πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού νίκησε 2:0 τον Βύζα Μεγάρων και ανέβηκε στους 37 βαθμούς, ενώ στον 4ο όμιλο ο ΑΟ Πυλίου άγγιξε το διπλό κόντρα στον Ιάλυσο, αλλά η ομάδα της Ρόδου απέσπασε στις καθυστερήσεις του αγώνα τον βαθμό της ισοπαλίας (2:2). Τέλος, στο 5ο γκρουπ, οι δύο ουραγοί, ΑΟ Τυμπακίου και Άγιος Ιερόθεος, ήρθαν ισόπαλοι (2:2), για την 7η αγωνιστική.//