Τα αποτελέσματα της Championship

Η έβδομη αγωνιστική για τη δεύτερη κατηγορία της Αγγλίας είχε “πλούσια” δράση και ολοκληρώθηκε, με το παιχνίδι που ξεχώρισε να είναι αυτό της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, η οποία διέλυσε με 4-0 τη Ρέντινγκ.

Η έβδομη αγωνιστική της Championship ολοκληρώθηκε με απολογισμό έξι νίκες και μία ισοπαλία, στα επτά παιχνίδια που ήταν στο… προσκήνιο. Η Γουίκαν φιλοξένησε στο “DW Stadium” τη Γουέστ Μπρομ, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 1-1. Τα γκολ της αναμέτρησης σημείωσαν ο Μαγκένις στο 6′ για τους “Λάτικς”, ενώ στο 22′ ισοφάρισε ο Γκραντ για “σακουλάκια”. Στο Κάρντιφ η τοπική ομάδα γνώρισε την ήττα από τη Λούτον με 2-1, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν δίχτυα με τον Φρίμαν στο 47′ και τον Όσο στο 62′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σόιερς στο 85′.

Στο “Λόφτους Ρόουντ” η ΚΠΡ επικράτησε με 3-1 χάρη σε γκολ των Τσερ στο 10′, του Λερντ στο 15′ και του Γουίλοκ στο 40′. Το γκολ της… τιμής πέτυχε ο Σμιθ στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Νόριτς κατάφερε να πάρει το τρίποντο με ανατροπή. Το σκορ άνοιξε ο Χόγκαν στο 50′ για τη Μπέρμιχαμ, με τα “καναρίνια” να γυρνάνε… τούμπα το ματς με γκολ του Ομομπαμίντελε στο 63′ και του Ερνάντες στο 90’+3′ των καθυστερήσεων. Στο “Τερφ Μουρ” η Μπέρνλι επικράτησε εύκολα της Μίλγουολ με 2-0, με τον Βιτίνιο στο 62′ και τον Ροντρίγκεζ 10 λεπτά αργότερα να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.

Στο Σέφιλντ, η τοπική ομάδα διέλυσε με 4-0 τη Ρέντινγκ με τους ΜακΜπέρνι (11′), Αχμέντοντζιτς (46′, 81′) και Εντιαγέ (62′), να της χαρίζουν το τρίποντο, διατηρώντας τις “λεπίδες” στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο “Βίκαρεϊτζ Ρόουντ” η Μίντλεσμπρο βρέθηκε μπροστά στο σκορ, μόλις στο τέταρτο λεπτό με γκολ του Ροντρίγκο. Η Γουότφορντ, όμως, βρήκε τα… ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση. Αρχικά ο Σαρ στο 24′ έφερε το ματς στα ίσα και ο Μπάγιο στο 90’+3′ να “χάρισε” το τρίποντο στην ομάδα του.