Συνεχίζει απτόητη η Μακάμπι Χάιφα

Μετά την πρόκριση από το “Γεώργιος Καραϊσκάκης”, η ισραηλινή ομάδα συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της προς τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς επικράτησε με 4-0 του Απόλλωνα Λεμεσού για το πρώτο παιχνίδι του τρίτου προκριματικού γύρου της διοργάνωσης.

Η Μακάμπι Χάιφα επικράτησε με 4-0 του Απόλλωνα Λεμεσού στο Ισραήλ και έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης στα πλέι οφς της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Το σύνολο του Μπαράκ Μπαχάρ προηγήθηκε στο 38ο λεπτό με αυτογκόλ του Πάιμπερνς, ενώ στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό, διπλασίασε τα τέρματά του με τον Μοχάμεντ. Η κυπριακή ομάδα έμεινε με δέκα παίκτες στο 60′ μετά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γιοβάνοβιτς και στο 62ο λεπτό, ο 26χρονος μέσος διπλασίασε τόσο τα δικά του τέρματα όσο και της ομάδας του.

Στο 79′, ο Πιερό “σφράγισε” τη νίκη για την ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0, που δίνει μεγάλο προβάδισμα στη Μακάμπι για τον επαναληπτικό αγώνα που θα διεξαχθεί στις 9 Αυγούστου στη Λεμεσό.