Συνεχίζεται το “ερυθρόλευκο” σερί!

Ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε με 3:2 του ΟΦ Ιεράπτερας στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη, πετυχαίνοντας την 6η συνεχόμενη νίκη του στη Super League 2, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής.

Όλα τα τέρματα μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Βουό στο 55′ να… ανοίγει τον χορό τον γκολ, δίνοντας προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ο Κωστή ισοφάρισε στο 66′, όμως, τέσσερα λεπτά αργότερα οι Κρητικοί βρέθηκαν εκ νέου μπροστά στο σκορ. Ο Κατάλντι βρήκε δίχτυα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!), για το 2:1 υπέρ του ΟΦ. Η αντίδραση ήταν άμεση, μιας και ο Μπα έφερε εκ νέου την ισορροπία στο 72′ με κεφαλιά. Στο 83′, οι “ερυθρόλευκοι” βρήκαν το γκολ-νίκης, με τον με τον Κωστή, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3:2.

Πλέον, ο Ολυμπιακός Β’ βρίσκεται στην 9η θέση με 26 βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα της Ιεράπετρας έμεινε στους 38 πόντους και συνεχίζει να βρίσκεται στην 4η θέση.//Α.