Ο Μπελεβώνης έδωσε στον Τηλυκράτη το “τρίποντο”

Η ομάδα της Λευκάδας επικράτησε με 1-0 του Διαγόρα στην έδρα της και πήρε τη δεύτερη φετινή της νίκη στον νότιο όμιλο της Super League 2.

Ένα τέρμα του Μπελεβώνη στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου (44′) ήταν αρκετό για να χαρίσει στον Τηλυκράτη τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν την ισοφάριση με τον Μανιά στο 56′, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς.

Κάπως έτσι η ομάδα των Ιονίων Νήσων έφτασε τους έξι βαθμούς και βρίσκεται στην 9η θέση του νοτίου ομίλου. Ταυτόχρονα, ο Διαγόρας έμεινε στους εννέα και την 6η θέση, χάνοντας την ευκαιρία να μπει στις θέσεις των πλέι οφ.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): Τσελέπης, Κωστόπουλος, Ζδράβος, Τακίδης, Ανδρέου, Σπανουδάκης (66′ Νιφορόπουλος), Μπoύμπας (60′ Τόσκα), Τεγούσης, Μπελεβώνης (80′ Σκιαδάς), Ντοναλντόνι (80′ Γκουντρουμπής), Κόκκορης.

Διαγόρας (Γράφας): Σηφάκης, Αρίας, Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλας, Μασούρας (86′ Μέντες), Τσιαντούλας, Λούκιτς (75′ Φέκκας), Αντεσίνα (66′ Πάρντο), Λεσάι. Μανιάς.